17 Eylül 2012 Pazartesi

nereye kadar...

Ne zaman ülkede acılar artsa, ne zaman işler kötüye gitse, Başbakan Erdoğan çıkıyor ekrana, ağzına geleni söylüyor. Ama bu öyle böyle sözler değil. Nefret kusuyor adeta.

Daha bugün Denizli'de İmam Hatip açılışında dilinden dökülenler, nefretin tam karşılığıydı. İmam Hatipleri kapatan zihniyete yüklendi aklı sıra.

Yüklendi ama sözlerinin nereye gideceğini düşünmeden. İmam Hatipler terörist yetiştirmediği için mi kapattınız dedi.

Vay vay vay... Binlerce okulda milyonlarca veli, terörist yetiştirmek için başka okullara gönderdi demek ki çocuğunu. Düz lise, anadolu lisesi, özel lise, meslek lisesine gidenler aslında teröristlerin de ekmeğine yağ sürdü demek istiyor galiba.

Ey Başbakan, ülkede sorunlar aldı başına gidiyor. Analar hala ağlıyor... Teröristler ülkeyi kanla yıkamaya çalışıyor. Sen gidiyorsun, eğitim yılının ilk günü okul açılışına. İyi güzel git tabi ama konuşma yaptığın yer bir okul bunu unutma.

Zaten dinleyenler de o okulun velileri değildir kesin, ordan burdan otobüslerle devşirmişlerdir oraya.. Her cümle sonrası alkış tufanı da cabası.

Bir eğitim yuvasında siyaset hep dilinde. ama kinle nefretle...

Nereye kadar Başbakan... Her köşeye sıkıştığında kömürle, ekmekle, bulgurla oylarını aldığın insanlara nefretini ve kinini boşaltmaktan vazgeç.

Açılışlarını yaptığın, (ki dünyanın hiçbir yerinde senin gibi bir başbakan durmadan tesis açmaz, açtığı tesiste de kendisine muhalefet edene küfretmez) yerlerde bırak siyaseti... Kusma içindeki kini, nefreti.

Gün gelir o kin ve nefret, boğar insanı...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder